X
تبلیغات
رایتل
چهارشنبه 3 تیر‌ماه سال 1388

بای ذنب قتلت

به مناسبت قتل مشکوک ندا صالحی  

انتشار و پخش گسترده فیلم و عکس‌های صحنه رقت‌انگیز جان دادن یک خانم جوان ایرانی در اینترنت و شبکه‌های خبری جهان، موج خبری بسیار پرحجمی علیه کشورمان در جهان ایجاد کرده است.

فیلم و عکس‌های دردناک جان دادن این خانم جوان بلافاصله پس از رخ دادن این قتل مشکوک در اینترنت پخش شد و پخش کنندگان این فیلم، کشته‌شدن این مرحوم را در جریان اغتشاشات عصر شنبه (30 خردادماه) تهران و به دست نیروهای بسیجی عنوان کرده اند. این درحالی است که شنبه عصر در خیابان امیرآباد شمالی (محل این قتل هولناک) هیچ درگیری خاصی رخ نداده و درگیری‌های آن ساعت در خیابان آزادی در جریان بوده است. علاوه بر این هم نیروهای بسیجی و هم عوامل نیروی انتظامی در شهر، اساسا به سلاح گرم مجهز نیستند و در روزهای آشوب، صرفا با کمک باتوم یا اسپری سعی در متفرق کردن اغتشاشگران می‌کردند.

با گذشت 3 روز از این حادثه تلخ و تکان دهند و تشکیل یک موج خبری گسترده علیه حیثیت ملی کشورمان، متاسفانه منابع خبری رسمی داخلی هیچ اطلاعات روشن و موثقی درباره ابعاد این جنایت ارایه نکرده‌اند.

سکوت پلیس و مراجع رسمی خبری کشورمان باعث شده قصه پردازی‌های بی‌بی‌سی و تلویزیونهای لس‌آنجلسی درباره هویت و نحوه کشته‌شدن فجیع این مرحومه، منبع خبری رسانه‌های معتبر دنیا قرار گیرد به طوری که تلویزیونهای و خبرگزاری‌های معتبر بین‌المللی در 72 ساعت گذشته در حاشیه کشته‌شدن این خانم، اخباری کاملا سیاه و یکطرفه علیه کشورمان پخش کرده‌اند.

سکوت خبری در داخل از ابعاد این قتل مشکوک به حدی است که در اینترنت اخبار متناقضی از هویت مقتول منتشر شده است و برخی شبکه های ماهواره ای با افرادی که مدعی دوستی یا نسبت خانواددگی با این مرحومه هستند، مصاحبه تلفنی انجام می دهند و جالب اینکه اخبار مدعیان دوستی و نسبت خانوادگی با این مرحومه هرکدام اطلاعات متناقضی از هویت وی به شبکه های ماهواره ای داده اند.

فیلم پخش شده در اینترنت از نحوه کشته‌شدن این خانم نیز به دلایل زیر کاملا مشکوک است:

1 – محل تیرخوردن، از محل آشوب‌های عصر شنبه 30خرداد بسیار دور بوده است.

2- نیروهای انتظامی و بسیجی مستقر در تهران برای مقابله با آشوبگران، اصولا" سلاح گرم همراه ندارند.

3 – بعد از بلند شدن صدای تیر و اصابت گلوله به یک نفر در خیابان، معمولا اطرافیان بلافاصله به روی زمین دراز می‌کشند و سعی در نجات جان خود از اصابت تیرهای بعدی دارند اما در این فیلم، بعد از تیرخوردن این خانم جوان، چندین عکاس و فیلمبردار با خونسردی به فیلمبرداری مشغول هستند.

4 – سوژه قتل طوری انتخاب شده که تا حداکثر ممکن، افکار عمومی بسیاری را تحت تاثیر قرار دهد. خانم، جوان، خوش‌رو، دانشجو

4 – فیلم و خبر کشته‌شدن این مرحومه با آب و تاب از نحوه کشته‌شدن و حتی اطلاعاتی از قاتلان بلافاصله در اینترنت پخش شده و هواداران مجاهدین خلق در اروپا و آمریکا بلافاصله با چاپ عکس‌های بزرگی از این مرحومه، تظاهرات راه‌ انداخته اند و نیروهای امنیتی کشورمان را خشن و خونخوار معرفی می کنند.

5 – فیلم تکان‌دهنده این جنایت، شنبه شب در اینترنت قرار گرفته و روز یکشنبه بسیاری از کاربران اینترنتی و بینندگان ماهواره آنرا دیدند. زمان انتخاب شده برای پخش این فیلم هم بسیار مشکوک است چرا که از روز یکشنبه 31 خرداد با حضور موثر پلیس و نیروهای بسیجی در میادین و چهارراه‌های تهران، آشوب‌ها فروکش کرد و سازمان دهندگان آشوب برای گرم‌نگه داشتن فضا، به شدت به یک «شوک روانی» برای تهییج مجدد معترضان نیاز داشته‌اند.

مجموعا با توجه به سوء استفاده پر سر و صدای شبکه‌های ماهواره‌ای و رسانه های غربی از فیلم قتل ناجوانمردانه این هموطن، انتظار می‌رود مسوولان انتظامی اولا واقعیت‌های این حادثه نفرت‌انگیز را کاملا شفاف و روشن برای افکار عمومی داخل (و تا حد امکان خارج) تشریح کنند و ثانیا در اسرع وقت عاملان این جنایت فجیع را دستگیر و به دست قانون و عدالت بسپارند. 

خبرگزاری فارس: یک مقام آگاه از تعقیب عامل تیراندازی به ندا صالحی آقاسلطان خبر داد و گفت: مأموران نیروی انتظامی به سرنخ‌هایی درباره عامل این تیراندازی دست یافته‌اند.

این مقام مسئول در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به سرنخ‌هایی که از عامل تیراندازی، نوع اسلحه و گلوله و چگونگی شلیک به‌دست آمده، افزود: با تحقیقات به عمل آمده از طریق دوربین‌های حاضر در صحنه، اظهارات شهود، بررسی محل حادثه، شناسایی و بازجویی از افراد حاضر در صحنه و گزارش پزشکی قانونی، مشخص شده است فردی به وسیله یک اسلحه قاچاق به طرف تنی چند از حاضران در خیابان کارگر شمالی تیراندازی می‌کند که یکی از این گلوله‌ها از پشت به ندا صالحی اصابت می‌کند.
این مقام در ادامه افزود: تحقیقات نیروهای امنیتی و انتظامی برای کشف این ماجرا که آیا تیراندازی به سوی ندا صالحی به صورت کور یا هدفمند بوده، ادامه دارد.
وی در پایان تأکید کرد: در هفته‌های اخیر، نیروهای امنیتی و انتظامی کشور دهها قبضه اسلحه قاچاق از نوع اسلحه‌ای که به سمت ندا صالحی شلیک شده، از قاچاقچیان سلاح و در برخی منازل تیمی گروهک‌ها کشف کرده‌اند که این محموله‌‌ها عمدتاً از مرزهای غربی وارد کشور شده بودند.
به نظرات جالب چند کاربر سایت الف  که فیلم را دیده اندتوجه کنید:  

اظهار نظر
مشارکت در بحث

162153 | ناشناس   |2009-06-24 12:53:16|IRAN
خدا خیرتان دهد ، عدم اطلاع رسانی شفاف همیشه باعث ایجاد سوء استفاده خبرگذاری های خارجی شده مخصوصا که چنین حوادثی جای تاسف شدید داره
162166 | نهیب   |2009-06-24 13:02:03|IRAN
از همون صبح یکشنبه که فیلمش رو دیدم حالم بد شد و فورا گفتم این صحنه خیلی مشکوکه
ان شا الله دست و پا زدن قاتلش را در همین امیر آباد شاهد باشیم
162585 | محمد  - موارد مشکوک   |2009-06-24 15:21:03|IRAN
چرا به موارد مشکوک این فیلم به صدای آن اشاره نمی‌کنید؟
صدای حداکثر چهار نفر شنیده می‌شود. که می‌خواهند با سر و صدای زیاد تعداد بیشتری جلوه کنند. اگر پلیس ایران برای آرام کردن جمعیت این حرکت را انجام داده است باید صدای انبوهی از جمعیت شنیده شود. در جایی که جمعیت زیاد باشد پس از شنیدن صدای شلیک طبیعتا عده زیادی فریاد می‌کشند و یا جیق می‌کشند. اینکه پلیس بیاید در یک خیابان خلوت که حداکثر چهار نفر در صحنه هستند یک دختری که کاری به کسی ندارد را هدف قرار دهد خیلی مسخره است. جالب اینکه یکی از این افرادی که در حال فریاد زدن است شخص فیلمبردار است که از نزدیکی صدای او به دوربین دقیقا می‌توان این نتیجه را گرفت. در حالیکه اگر این فیلم کارگردانی شده نبود شخص فیلمبردار باید در حالیکه از این قضیه شوکه شده است خودش داد و بیداد نکند و فقط به فیلمبرداری از حادثه بپردازد. خداوند او را بیامرزد که قربانی قدرت طلبی میرحسین موسوی و سوء‌استفاده کنندگان و منافقین کوردل شد.
162601 | کاربر الف  - یک حدس   |2009-06-24 15:27:42|IRAN
من هم فیلم را دیدم؛ به نظرم علت قتل وی شلیک گلوله نبود؛ احتمالاً بوسله ابزاری مثل چاقو یا تیغ موکت بری اینکار صورت گرفته باشه. (البته در حد حدس و گمان می گم) مسوولان بیشتر دقت کنند. یعنی همان کسانیکه اطراف او بودند بعنوان امداد یا هر چیز دیگه او را کشته باشند. (والله العالم)
162649 | ایمانی  - بررسی صحنه وقوع   |2009-06-24 15:49:53|IRAN
از جنبه عواطف انسانی، دیدن و شنیدن اینچنین حوادثی بسیار غم انگیز است و باید قوانینی تصویب نمود تا همواره به سمت کاهش خشونت در جوامع بشری پیش رفت. اما اگر از جنبه بررسیهای وقوع صحنه حادثه به موضوع نگاه بشود، علاوه بر پنج مورد مطروحه در فوق، موارد دیگری هست که برای بررسی بیشتر حادثه در زیر عنوان می گردد. در یکی از فیلمهایی که از روبرو گرفته شده است در لحظه وقوع حادثه و در فاصله چند متری مضروب افراد مختلفی با حالت معمولی و آرام در حال عبور در جهات مختلف هستند و نه اضطراب یا ترس ناشی از دویدن نظامیان یا شنیدن صدای شلیک در آنها دیده نمیشود. از بررسی دقیق فیلم و نوع دیوار و خط کشی خیابان و آفتاب روی دیوار در ساعات احتمال درگیری در منطقه، تشابه کاملی پیدا نمی شود. ساکنین محل احتمالی می گویند بین ساعات 17 تا 19 ترافیک خودرویی زیاد در محل بوده است که با صحنه حادثه همخوانی ندارد. در تصویر نشان می دهد که زاویه و سمت اصابت از جهت راست یا روبروی مضروب محتمل تر است. با این اوصاف، می توان گفت فقط از طریق تحقیقات پلیسی می توان به حقیقیت حادثه دست یافت وگرنه با حدس و گمان، موضوع به طور مشکوک باقی خواهد ماند.
162172 | مهدی   |2009-06-24 12:59:04|IRAN
به کیفیت بالای فیلم مورد بحث اشاره نکردید که مطمئنا از طریق دوربین تلفن همراه گرفته نشده است.
162276 | شهرام  - دوست عزیز آقای مهدی   |2009-06-24 13:25:32|IRAN
اگر دقت بفرمائید از اول صحنه که دوربین دنبال مرحومه بود تا زمان اثابت گلوله ناجوانمردانه با یک گوشی موبایل فیلم گرفته شده بود. این حرکت صد در صد برنامه ریزی شده بود.
162626 | ن.ک  - چه جالب   |2009-06-24 15:42:46|IRAN
پس نیروهای اطلاعات این وسط چه کاره‌اند می‌گویند اسلحه ارزان به مردم فروخته می‌شود هواپیماهای انگلیس آدمهای مشکوک زیادی را به ایران منتقل کرده‌اند منافقان پایشان به ایران باز شده و از این دست اخبار را رادیو و تلویزیون به ملت تحویل می‌دهند ولی یکنفر نیست که بگوید پس ما وزارت اطلاعات را برای چه نوع کاری داریم ضمن این که یک خبر از این خانم در تلویزیون مشاهده نشده است.
162185 | ناشناس   |2009-06-24 13:04:05|IRAN
بدون شک فیلم جاس سپردن این خانوم که هر انسانی رو متاثر میکنه تاثیر بسیار زیادی در قضاوت مردم خواهد داشت. شاید بهتر بود همونطور که برخی از مسئولین مملکتی در مراسم ختم جوان بسیجی حاضر شدند برای این خانم هم این اتفاق می افتاد.چون هیچ مدرکی دال بر اینکه این مرحوم از اغتشاش گران بوده موجود نیست و شایسته بود که اینکار برای یک دانشجوی بی گناه صورت می گرفت.
162187 | سلمان   |2009-06-24 13:04:36|IRAN
به این موارد نیز می شود اشاره کرد

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد