یکشنبه 13 بهمن‌ماه سال 1392

سینمای سیب زمینی!

محمد حاشر  یزدانی: "سینما های کشور در طرح سینما سلام طی دو روز در تمامی کشور رایگان است. " طرحی جدید و نو از معاونت سینمایی دولت اعتدال. قصد ما این نیست که با تیغ کند طنز هجو گونه مان  طرح را بکوبیم بالاخره طرح طرح است و طراح طرح در میکند از خودش. مهم واکنش ها به طرح است. مشکل کشورما اینجاست که به جای نقد طرح ،طراح را نقد می کنیم و به سخره می گیریم .اگر طرح مزخرفی را برادرمان بریزد به به و چه چه کرده و طرح خوب باجناق را له ولورده می نمائیم. حتی سوال ما این هم نیست که این طرح پوپولیستی بود یا نبود؟ مشکل ما پوپولیستی بودن یا نبودن نیست مشکل صداهایی است که در نیامد..

خوب گوش کنید. رسانه ها را بخوانید. با هنرمندان منورالفکر تماس بگیرید. همه جا را خوب بنگرید. نه صدایی، نه حرفی ،نه گله ای ،نه گریه و اشکی و نه وا اسفا بر سینمایی هیچ کس نفس نکشید همه به به و چه چه کردند.


تصاویر/مصدومیت در روز سینمای بدون بلیت در اصفهانکافی بود این طرح که تفاوت چندانی با طرح سیب زمینی معروف نداشت در دولت قبل اجرا می شد .واکنش هایی را بر می انگیخت که نگو و نپرس واکنش هایی از این دست:

انجمن شیروانی نشینان خانه سینما: سینما سیب زمینی نیست آقای احمدی نژاد!

گروه منتقدان با کلاس سینما :دولت نمی تواند هنر را ارزان کند هنر همیشه گران بوده است و ارزان کردن و رایگان کردن آن اهانت به همه هنرمندان تاریخ است!

کارگردان بزرگ و پیشکسوت و با ادب:طراحان همچین طرحی" خر" هستند!

انجمن زنان بازیگر : از دولتی که امثال سلحشور طرفدارش هستند به سخره گرفتن هنر بعید نیست.

تیتر یک روزنامه ما:سینما نانوایی نیست که آن را نذر کنیم!

تیتر یک روزنامه شما: اهانت بزرگ به مردم و سینما

تیتر یک روزنامه اونها:قابلمه به دستان و ساندیس خوران فیلم رایگان هم دیدند!

هنر مند میلیاردی با  یک شال سبز دور گردن در برنامه هفت:

 این سینما دیگر جای ما نیست! سینمای ارزان ارزانی خودتان

دانشجویان آزاد اندیش دانشکده هنر:همه ما هفته بعد بلیط سینماها را دوبرابر قیمت می خریم تا ضرر هنگفتی که به سینما وارد شده است جبران شود

انجمن سینماداران اصلاح طلب: دولت دهم قصد ورشکست کردن سینمای ایران را دارد.

خبرنگار زبر و زرنگ: تعداد زیادی اتوبوس کارمندان دولت را به زور به سینما آورده بودند.

وزرای ارشاد از سابق به قبل: دولت ارزش هنررا در حد سیب زمینی پائین آورد.

انجمن تهیه کنندگان سینمای غیر فاخر:اگر در حین تماشای هرفیلم سیب زمینی سرخ کرده هم داده می شد همه اهداف دولت محقق می گشت!

خبرنگاران حوزه سینما:دولت  دهم فرق هنر با بنزین را تشخیص نمی دهد!

بیانیه هیئت داوران جشنواره فجر: هنر رایگان پدیده ای کمونیستی است که بدعتی در تایخ سینمای ماست که همه هنرمندان را آزرده خاطر کرده است.

هزاران نفر از هنرمندان کشور:اگر دولت دهم یک بار دیگر از این طرح های عوامفریبانه بدهد مثلا بخواهد سبد کالا توزیع کند همه ما اعتصاب خواهیم کرد!

برخی از اقتصاد دانان و آگاهان از آمار واقعی: دولت دهم با این نمایش، آمار حقیقی خط فقر را با نمایش صف های طولانی درب سینما ها نشان داد.

اکبر ترکان: بهتر است مدیریت هر کاری را به اهلش واگذار کنیم  مدیریت توزیع سیب زمینی به دولت و مدیریت سینما به هنرمندان!

فراکسیون اقلیت مجلس:طرح استیضاح وزرای ارشاد،ورزش وجوانان،نفت،کشور،بهداشت و سوال از رئیس جمهور به دلیل حرمت شکنی از هنر اصیل سینما به هیئت رئیسه تحویل شد!

.......

اما همه این حرف ها زده نشد ..گفته نشد.. نوشته نشد.. چرا؟

چون در دولت اعتدال مدیران کاربلدی سرکار هستند که از مادر مدیر زاده شده اند و اگر نبودند می بایست از چین مدیر وارد می کردیم خدا نگهشان دارد حالا حالا ها...

 

نظرات (1)
sahar
شنبه 3 اسفند‌ماه سال 1392 ساعت 10:21 ق.ظ
دست مریزاد!!!
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد